Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stará garda Čechie Dubeč na turnaji v Kyjích 2009

27. 6. 2009

Stará garda Čechie Dubeč  na turnaji v Kyjích * 2009.

 Stará garda – má pro fotbal v Dubči  tradici, už dědů a pradědů, dnes nastupujících „fotbalových kmetů“. Je to dobře pro malé fotbalisty od mini kroužku až po nově se rodící mužstvo mladších žáků Čechie Dubeč v soutěžním ročníku 2009/2010 v rámci Pražského fotbalového svazu..

Ono slovo „stará“ není to nejlepší slovo pro hráče na hřišti, když je vidíte honit se za „kulatým nesmyslem“ třeba 2x 40 minut a střídání dle potřeby hráčů – jejich únavy a dodržování pitného režimu.

Je to opět i v tomto roce velmi dobrá parta „dříve rozených pánů“, kteří mají fotbal rádi a partu, jako ta dubečské, pak je nutné po zápase či turnaji pečlivě vyslechnout rady trenéra pro další fotbalové klání (třeba i) u dobrého pivečka. Když se podaří  výsledek  nebo turnajový úspěch – jako ten dnešní, není co řešit.

V tomto roce dubečské stará garda nechtěla nic podcenit a proto si na hřiště v Dubči pozvala soupeře na úterý 23.června 2009 od 18.00 hodin se kterým remizovala 2: 2, po poločase 0: 2.

Bylo to přípravné utkání na tradiční celodenní turnaj čtyř mužstev starých gard v Kyjích o Putovní pohár Oldřicha Pecha, který se konal 27.června 2009.

První výkop tohoto turnaje provedla, před prvním utkání mužstva TJ Kyje – Dolní Počernice, manželka zesnulého pana Oldřicha Pecha.

Dopoledne nastoupilo naše mužstvo v 10.30 hod. proti Zlatým tygrům. První poločas vyhráli naši  3: 2. Vědělo se, že nastoupili proti hráčům, kteří trénují častěji a zřejmě v průběhu roku sehrají i více utkání.

V druhém poločase, především prvních dvacet pěti minutách, zabral soupeř na plné obrátky a vedl 6: 3. Pak zřejmě i na soupeře přišla únava a po  remízovém zbytku utkání byl výsledek 7: 4 pro soupeře.

Před tímto utkáním hrálo domácí mužstvo staré gardy Kyje proto Dolním Počernicím a zaslouženě vyhrálo ale až v druhém poločase.

Po polední přestávce nastoupilo mužstva naší staré gardy od 13.30 hod. proti Dolním Počernicím.

Před utkáním nebylo jednoduché „sázet“ na vítězství. Po dopoledním utkání nenastoupilo celkem 5 hráčů, z toho jeden pro drobné zranění.

Samozřejmě mužstvo staré gardy Čechie Dubeč operativně posílilo své řady a tak nakonec byl na střídačce dostatečný počet, nutně potřebných hráčů, pro střídání v průběhu celého utkání.

Pěkným gólem hned v úvodu utkání do branky soupeře ze standardní situace přes zeď, za velkým vápnem, naše mužstvo vedlo 1: 0. Do konce poločasu jsme dali ještě jeden gól a poločasové výsledek byl 2: 0. Promarněných příležitostí dát z vyložených šancí branku, bylo na několik dalších utkání.

V druhém poločase tomu nebylo jinak. Přes - to se bylo na co dívat. Dali jsme ještě 5 pěkných gólů a soupeř nás potrestal jednou brankou ve 28 minutě druhého poločasu.

Naše mužstvo staré gardy tak obsadilo na turnaji pěkné třetí místo.

                                                                     Blahopřejeme.